Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W wypadku wielu spośród nas zima jest często okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zachęcają do prac fizycznej. Nie myśląc już nawet o stałym ruchu na świeżym powietrzu… Co znacznie, w sezonie zimowym często przywiązujemy mniejszą gramaturę nie jedynie do pamiętania o formę fizyczną, ale zarówno do kształtu naszej skóry. Na szczęście wiosna jest doskonałym sezonem na ostatnie, aby wrócić do konstrukcji i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich możliwościach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w sezonie zimowym, może tworzyć różny przebieg. Wiele zależy tutaj także z typie problemów skórnych, kiedy również ogólnej kondycji organizmu i indywidualnych predyspozycji osoby mającej spośród usług gabinetu kosmetycznego. W takich możliwościach warto jeszcze objawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można skorzystać z niewielu odmiennych zabiegów, bowiem ich pracowanie mogłoby spowodować do nadmiernego obciążenia organizmu.

Gdy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która zezwoli na odbudowanie kondycji skóry po sezonie zimowym? Najkorzystniejszym lekarstwem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Jak już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, lub toż mocny gatunek a ewentualnie ważna je zrealizować w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych sposobów jest naprawdę duży.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Ciężko byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w okresie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a jeszcze bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jak właśnie nie jest różnych przeciwwskazań do określonych kuracji, wynikających np. z polskiego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo skutecznych metod. Do najciekawszych środków w niniejszym etapie kwalifikuje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz zabieg parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego stworzenia poleca się różnego rodzaju kwasy, które, w współzależności od typie i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą stanowić słabsze albo wyższe stężenie. Peeling chemiczny pozwala nie ale na spędzenie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i zajmuje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń stosuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją dokonać chociażby w wypadku cery naczyniowej i delikatnej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się dobrze jako sposób przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie właśnie oczyszcza obszar poddawany kuracji, ale jeszcze poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta metoda zbiera się także w dietach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, kiedy zaś w terapiach, jakich projektem jest wszystka poprawa wyglądu cery. Środki tego gatunku idą na zmniejszenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z obszaru medycyny estetycznej, która liczy na znacznym zawarciu w skórę wybranego preparatu ze faktami odżywczymi lub leczniczymi. Samą spośród jej pierwszych wartości jest to możliwość dostosowania procedury zabiegowej do innego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa zbiera się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z norm ciała, szczególnie narażonych na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych w sezonie zimowym, są dłonie. To dzisiaj na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli to borykamy się z problemem wysuszonej i zmęczonej role w strefach dłoni, idealnym lekarstwem będzie zabieg parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są wykorzystywane w okresie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego obszaru.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *