Formaty reklam w YouTube

Reklama Dobra

Prasóweczki

Formaty informacji w YouTube

Możliwości reklamowe w serwisie YouTube są ogromne. Jeżeli wolno Ci połapać się w dzisiejszych formatach reklamowych i musisz usystematyzować sobie wiedzę by móc poznać i poprawnie sklasyfikować informacji na YouTube to ten rozdział jest dla Ciebie.

Reklama Międzyzdroje

W tym tekście opisane zostały inne typy informacji w YouTube:

Reklamy Display
Reklamy Video
Reklamy Discovery
Reklamy Google Shopping

Reklamy Display

Pierwszym z omawianych typów reklamy video na YouTube jest reklama displayowa w formie banerów, jakie potrafią wyświetlać się poza ekranem odtwarzanego wideo oraz bezpośrednio na ekranie filmu.

 

Zobacz również Ksero Kołobrzeg

Reklamy displayowe towarzyszące wideo

Tenże tym informacji ujawnia się nad proponowanymi filmami, jakie spotykają się po prostej stronie. Format 300×250 oraz 300×60 wyświetla się tylko na komputerach. Bardzo wydajny format, który daje do utrzymania uwagi użytkownika YouTube podczas oglądania przez niego filmu w serwisie. Przez cały czas trwania materiału filmowego emitowana jest reklama w prostym górnym rogu. Widać wówczas stanowić zarówno statyczna grafika, animowany baner albo też może trwać w kategorii tekstowej.
Nakładki reklamowe na ekranie oglądanego filmu

Więcej na komputerach ujawniają się nakładki reklamowe na wideo. Prezentowane są formaty graficzne lub tekstowe o wymiarze 468×60 lub 728×90. Warto zwrócić uwagę, że promocji w kategorii tekstowej są przeźroczyste. Gdy nie chcemy spośród nich brać, wówczas jest nam zaprojektowanie wersji graficznych.
Reklamy Video
Pomijalne reklamy wideo

To największy format reklamy wideo w YouTube, który można zobaczyć przed, w trakcie albo po wykonaniu filmu. Nazwa tej promocje to Trueview Instream. Pominięcie możliwe jest po obejrzeniu co chwila 5 sekund reklamy. Po upływie 5 chwile w prostym dolnym rogu ekranu wideo pojawia się przycisk „Pomiń reklamę”. Wciśnięcie go wpływa zatrzymanie informacje i powrót do odtwarzania filmu. Co ważne, reklama grana jest zarówno na komputerach, smartfonach, tabletach. Także ten klient informacji można jeszcze popatrzeć na telewizorach oraz konsolach do zabaw. W sukcesu reklamy Instream możliwa istnieje ponad sytuacja, w której ujawni się jedna reklama po drugiej.Reklama Międzyzdroje

Niepomijalne reklamy wideo

Format i chodzi do grupy reklam InStream. Jedyna odpowiedź istnieje taka, iż nie ważna go przeoczyć i potrzeba obejrzeć informację do skutku co w sukcesu większych informacji potrafi stanowić nudne dla klienta, który wtłaczany jest każdego dnia wieloma informacjami w YouTube. W przykładu takich formatów daleko jest zbudować ciekawą, angażującą reklamę, która da uwagę widowni na YouTube i zobaczy z zainteresowaniem taką reklamę. Reklama Międzyzdroje

Przerywnik reklamowy

Trwająca zaledwie 6 sekund reklama InStream, której nie można pominąć. Wyświetla się zarówno na komputerach jak również smartfonach i tabletach. Inna nazwa przerywnika, którą możesz stosować to Bumper Ad.
Sekwencja reklam video

Format reklamowy, która stał ustanowiony w nowym etapie. Umożliwia ustawienie kilku reklam video w koleje w jakiej będą prezentowane użytkownikom. Dzięki temu ten klient kampanii kupi na „opisanie historii” o naszej cesze oraz zaproszenie do marki lub wręcz do obrotu przez ten klient reklam. Reklama Międzyzdroje

Reklamy Discovery

Typ reklamy, która promuje konkretny obraz na kanale w YouTube czy tez sam kanał w niniejszym serwisie. Wyświetlić może się w skutkach wyszukiwania YouTube albo oraz na stronie oglądania filmu w YouTube – po prostej stronie na liście proponowanych materiałów filmowych.
Reklamy Google Shopping
Karta Sponsorowana

W jasnej stronie odtwarzanego ekranu wideo mogą jeszcze pojawić się artykuły powstające z Google Shopping, które dotyczyć mogą do określonego wideo. Po pewnym okresie belka z umowami produktów zachowuje się do odpowiedniej strony, a ważna ją właśnie rozwinąć, by móc jeszcze przejrzeć produkty.
Jak widzisz formatów reklamowych, z których można mieć w ramach kampanii Google Ads jest niezmiernie dużo. Reklama Międzyzdroje

zobacz również Formaty reklam w YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *