Jak wybrać zmywarkę do naczyń

Jak wybrać zmywarkę do naczyń

Warto przeczytać

Zmywarka to jedno z tych urządzeń, którego nie docenia się do czasu, aż nie zaczniemy z niego korzystać. Wiele osób przez całe życie twierdziło że nie potrzebują zmywarki. Kiedy jednak dali się na nią namówić, zgodnie twierdzą że nie wyobrażają sobie bez niej życia i żałują że tak późno ją kupili. Ty również jesteś na etapie zakupu zmywarki? Przekonaj się co jest ważne przy jej wyborze.

Szerokość zmywarki

Kuchenne zmywarki do naczyń występują w dwóch popularnych szerokościach: 45 i 60 cm. Jeśli twoja kuchnia jest niewielka lub mieszkasz sam lub z partnerem, sprawdzi się zmywarka o mniejszej szerokości – 45 cm. W pozostałych przypadkach rekomendujemy wybór zmywarki 60 cm. Dzięki większej pojemności, wewnątrz zmywarki można zmieścić więcej naczyń, a tym samym rzadziej uruchamiać urządzenie. Szeroka zmywarka jest także wskazana dla domów i mieszkań zamieszkałych przez więcej ludzi. Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy po wspólnie zjedzonym obiedzie, nie wszystkie naczynia zmieszczą się w zmywarce i trzeba będzie je domywać ręcznie lub drugi raz puszczać zmywarkę.

Zmywarka pod zabudowę lub wolno stojąca

Drugie kryterium wyboru to sposób zabudowania zmywarki. Wyróżnić można zmywarki wolno stojące, jak i te przeznaczone do zabudowy w meblach kuchennych. Posiadają one specjalny system na drzwiczkach, pozwalający przymocować do nich front meblowy. W efekcie zmywarka wygląda identycznie jak fronty pozostałych szafek. Zmywarki wolnostojące są odpowiednim wyborem do kuchni już urządzonych, w których nie ma możliwości dołożyć zmywarkę w zabudowie.

Sterowanie zmywarką

Coraz rzadziej można spotkać zmywarki, które mają panel przycisków umieszczony na froncie. Zamiast tego producenci decydują się stosować być może bardziej estetyczne rozwiązanie, jakim jest umieszczenie przycisków od góry. Po zamknięciu drzwi zmywarki nie są one widoczne. Naszym zdaniem jednak lepiej wybrać zmywarkę z przyciskami od przodu, które są dostępne przez cały czas, również kiedy zmywarka zmywa naczynia. Dodatkowym argumentem jest to, że takie umieszczenie lepiej je chroni przed wilgocią i okruchami jedzenia, mogącymi spadać z blatu i dostawać się wprost pomiędzy szczeliny przycisków. Zdecydowałeś się na zakup zmywarki i szukasz pieniędzy na nią? Weź szybki kredyt i kup nową zmywarkę, nawet jeśli brakuje oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *