Jak urządzić modny apartament?

Jak urządzić modny apartament?

Internet Polecane i promocje Polecne i promocje

Wprowadzanie się do nowo zakupionego apartamentu, to wspaniała i przyjemna chwila dla każdego. Zanim jednak rozsiądziemy się wygodnie w fotelu, czeka nas jeszcze urządzenie naszego wymarzonego mieszkania

Jak rozpocząć urządzanie apartamentu?

Rozpoczęcie urządzenia apartamentu zależy w dużej mierze od tego, w jakim stanie go otrzymaliśmy. Obecnie dostępne są na rynku pierwotnym mieszkania i apartamenty w różnym standardzie wykończenia. Jeżeli zależy nam na tym, żeby mieć jak najmniej pracy, związanej z wykończeniem, to możemy zapłacić za to developerowi. Jeżeli jednak chcemy dostosować mieszkanie do siebie, to stan surowy, daję tu wiele możliwości.

Zanim zabierzemy się za aranżację i wystrój wnętrz, musimy zadbać o odpowiednią infrastrukturę mieszkania jest to bardzo ważny aspekt by wygodnie nam się mieszkało. To oznacza, że musimy zadecydować jak rozmieścić gniazdka elektryczne i oświetlenie. Powinniśmy też podjąć decyzję co do zamontowania właściwej podłogi. Kolor farb należy dobrać pod własny gust, jednak pamiętając, że istnieją barwy pobudzające i uspokajające.

Zasada jest tutaj taka, że do pomieszczeń, w których odpoczywamy, dobieramy raczej te drugie, a intensywniejsze kolory stosujemy na przykład tam, gdzie szansa na zabrudzenie ścian jest największa, to znaczy w kuchni czy w przedpokoju. Należy odpowiednio dobrać kolory, by nie drażniły oczu, a wręcz ułatwiły relaks. Dobrym pomysłem jest wybieranie barw, które w danym czasie są w modzie albo zdecydować się na takie, które kojarzą się z określonym stylem wystroju.

Modny wystrój wnętrza

Same wnętrza, jeśli mają być modne, to powinny pozostać w minimalistycznym stylu. Dużo tu będzie bieli z odcieniami natury oraz proste, ale funkcjonalne i surowe meble. Niemniej nie mamy żadnego obowiązku urządzania całego mieszkania w jednym stylu. Na rynku wśród mebli i akcesoriów domowych istnieje takie mnóstwo inspiracji, że utrzymanie wszystkich pomieszczeń w jednym stylu jest redukcją możliwości.

Jeśli jednak chcemy trzymać się nowoczesnych trendów, to musimy zadbać o spójność stylistyczną wszystkich pomieszczeń. Mówiąc otwarcie, nie da się eklektycznie połączyć stylu minimalistycznego z sąsiadującym pokojem, który będzie zachowany w stylu klasycznym. Jednak występowanie i współgranie skandynawskiego, nowoczesnego czy śródziemnomorskiego stylu jest jak najbardziej wskazane.

Funkcjonalny apartament

Decydując się na ostateczny wygląd mieszkania, należy przemyśleć czy kuchnia powinna pozostać zamknięta, jak to jest w większości mieszkań oddawanych na rynku, czy też otwarta. Ta druga wersja daję nam więcej możliwości w sensie wspólnego przebywania, gotowania oraz towarzyskim. Jej wadą jest nieustanna obecność zapachów kuchennych w salonie.

Jednak współcześnie modne jest wracanie do tego typu zabudowy, która pozwala wszystkim spotykać się w jednej przestrzeni mieszkalnej. W odmiennym stylu może to pozostać łazienka. Tu żadna fantazja nie będzie razić. Jest to pomieszczenie odizolowane od reszty mieszkania i tym samym możemy sobie tutaj pozwolić na dowolne kombinowanie stylem. W tym przypadku istnieje tylko jeden wymóg. Łazienka musi być funkcjonalna.

Artykuł powstał we współpracy z Dom & House – Apartamenty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *