Facelia błękitna - jak ją uprawiać?

Facelia błękitna – jak ją uprawiać?

Warto przeczytać

Piękny ogród wymaga ogromnego zaangażowania. Bez pielęgnacji roślin czy ich podlewania, nawet najbardziej wytrzymałe gatunki nie będą w stanie przetrwać, nie mówiąc już o zachwycającym wyglądzie. Roślin, dzięki którym można upiększyć domowy ogródek jest bardzo wiele. Każda z nich ma nieco inny wygląd i właściwości.

  1. Jakie rośliny wybierać do domowego ogródka?
  2. Facelia błękitna – zasady uprawy
  3. Miododajne rośliny ogrodowe

Przy aranżacji ogrodu warto postawić na różnorodność, zarówno gatunkową roślin, jak i kolorystyczną w obrębie jednego gatunku. Nasion i sadzonek kwiatów jest na rynku bardzo dużo i bez żadnej wątpliwości można stwierdzić, że każdy z pewnością trafi na kwiaty odpowiadające jego potrzebom.

Jakie rośliny wybierać do domowego ogródka

Kwiaty – to one od zawsze najbardziej zachwycają oczy człowieka. Facelia błękitna to ciekawa propozycja do ogródka. Jest to miododajna roślina o przepięknej kolorystyce. Planując rośliny w przestrzeni ogrodowej, warto zwrócić uwagę na ich preferencje. Niektóre rośliny nie lubią swojego sąsiedztwa i jeżeli będą zbyt blisko siebie, to mogą negatywnie wpływać na swój wzajemny wzrost. Jeżeli ktoś nie ma zupełnie pomysłu na to, jak zagospodarować przestrzeń ogrodową, to warto w tym temacie poradzić się doświadczonego ogrodnika.

Facelia błękitna – zasady uprawy

Swą ojczyznę facelia ma w Ameryce. To właśnie tam na wyżynach pierwotnie rosła. Początkowo, gdy człowiek zajął się jej uprawą na własną rękę, doceniono jej walory estetyczne. Z czasem zaczęto jednak dostrzegać także i inne właściwości. Roślina ta doskonale odnajduje się na dobrze nasłonecznionych stanowiskach. Nie ma ona zbytnich wymagań pielęgnacyjnych. Pamiętać należy jedynie o tym, że nie lubi ona bardzo przymrozków i gdy temperatura spada poniżej 0, to przemarza. Z siewem facelii warto więc wstrzymać się do początku kwietnia, gdy temperatura gruntu osiągnie optymalne wartości. Wówczas wystarczą dwa tygodnie aby zobaczyć pierwsze kiełki.

Miododajne rośliny ogrodowe

Jeżeli ktoś myśli o tym, aby w ramach swojego wolnego czasu zająć się hodowlą pszczół, to powinien się także zatroszczyć zawczasu o to, aby w najbliższym sąsiedztwie pasieki rosły miododajne rośliny. Facelia błękitna to doskonały wybór. Jest to roślina stosunkowo mocna, której przeważnie wystarczają naturalne opady deszczu i nie trzeba się jakoś bardzo o nią troszczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *