Co robić zimą na Mazurach?

Co robić zimą na Mazurach?

Poradnik Prasóweczki Prasówki Warto przeczytać

Mazury powszechnie kojarzą się nam z żeglarstwem, kąpielą w jeziorach, sportami wodnymi i letnim wypoczynkiem. W naszej świadomości poza sezonem ten region Polski nie ma zbyt wiele atrakcji do zaoferowania. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Doskonały cel urlopowy

Mazury po sezonie to miejsce wyjątkowo urocze oraz malownicze. Oferuje nam także całą gamę atrakcji, które pozwolą miło i komfortowo spędzić urlop. Przede wszystkim imponuje dostępna baza noclegowa.

O ile jeszcze kilkanaście lat temu, region ten kojarzył się głównie z namiotami lub domkami kempingowymi niekoniecznie o wysokim standardzie, to współcześnie możemy tam znaleźć całą sieć luksusowych hoteli, które zostały przygotowane tak, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Hotele nie tylko oferują miłe i komfortowe pokoje, ale też szereg atrakcji, z których możemy korzystać przez cały rok.

Unikalna oferta

W ofercie większości z nich znajdziemy choćby popularne zabiegi SPA, często na wyposażeniu jest też basen hotelowy, który pozwala nam na korzystanie z kąpieli przez cały rok, bez względu na temperatury panujące na zewnątrz.

Znacznie poprawiła się także jakość wyżywienia, a większości tego typu placówek możemy także spędzić choćby święta Bożego Narodzenia czy Sylwestra. Wiele placówek tego typu zostało zlokalizowanych w odrestaurowanych zamkach czy na dworach. Dzięki temu sam nocleg staję się fantastyczną i niebanalną przygodą.

Piękne zimowe Mazury

Jednak Mazury w zimie nie mają do zaoferowania tylko wygodnego noclegu. Poza sezonem możemy tu uprawiać choćby sporty zimowe. Oczywiście nie znajdziemy tutaj takich gór i zjazdów, jakie możemy spotkać choćby w polskich tatrach czy Bieszczadach, ale jeśli chodzi o biegi narciarskie, to niejeden górski kurort zazdrości mazurom długich i malowniczych tras.

Ciągną się one na pograniczach urokliwych lasów i wzdłuż ślicznych mazurskich jezior. Te z kolei kuszą wielbicieli wędkowania, którzy chcieliby w ciszy, spokoju i bez wiecznie pływających żaglówek czy łódek spróbować swoich sił w wędkowaniu pod lodem.

Urok mazurskiej przyrody, majestatyczność drzew i przede wszystkim wszechobecna cisza, pozwalają przy wędkowaniu wypocząć w stopniu, którego na próżno by szukać, kiedy na Mazury przyjeżdża tysiące spragnionych wrażeń i wypoczynku turystów.

Urokliwe wsie i miasteczka

Brak turystów to także możliwość zwiedzania okolicznych wsi i miasteczek. Mazury to prawdziwa frajda dla miłośników tradycji, folkloru oraz historii. To region Polski gdzie znajdziemy najwięcej pozostałości po średniowiecznej historii Polski, Zakonu Krzyżackiego czy Prus. Kulturowe i religijne wpływy, mieszały się tutaj ze sobą, tworząc zaskakujące formy architektoniczne oraz tradycje.

Oprócz wspomnianych zamków turysta może tu zwiedzać poszczególne miejscowości, gdzie znajdzie wczesno romańską zabudowę, olbrzymią ilość zabytkowych kościołów czy urokliwe rynki, wzorowane na średniowiecznych planach.

Niewygórowana cena

Ostatecznym argumentem jest też cena. Mazury w zimie są po prostu dużo tańsze. Mniej zapłacimy za noclegi oraz wszelkie aktywności. Taniej zjemy w porządnej restauracji, czy zapłacimy za wejście do muzeum.

Artykuł powstał we współpracy z Hotel St. Bruno ****

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *